Zubadan – Tepelná čerpadla

A++

Montáž tepelného čerpadla


Montáž tepelného čerpadla lze provést prakticky u všech možných typů objektů a záleží pouze na vhodnosti otopné soustavy. Tato zařízení jsou vhodná jak pro nové - pasivní, nízkoenergetické, tak starší - běžné rodinné domy, nebo administrativní objekty či bytové domy. Tepelná čerpadla lze standardně dnes využít nejen pro vytápění a ohřev teplé vody, ale i např. pro chlazení nebo ohřev bazénové vody.

Před samotným návrhem je třeba si uvědomit několik základních věcí – v první řadě je potřeba si nechat od projektanta vypočítat tepelnou ztrátu objektu, potřebný teplotní spád otopné, nebo chladicí soustavy a předpokládané množství ohřívané teplé vody, případně bazénové vody. Vždy bychom se tedy měli před realizací nejdříve poradit s odborníky, kteří Vám na základě těchto informací pomohou vybrat správný typ tepelného čerpadla a pomohou Vám navrhnout pro Váš objekt to nejvhodnější možné řešení.

Většina odborných montážních firem má vždy k dispozici své projektanty, kteří jsou schopni Vám na základě získaných informací zpracovat veškeré důležité podklady pro správný výběr tepelného čerpadla.

Poptávkový formulář

Jak postupovat před montáží

Ze všeho nejdříve je důležitý výběr vhodného typu a provedení tepelného čerpadla. Pro správný výběr tepelného čerpadla doporučujeme se vždy nejdříve obrátit přímo na dodavatele nebo odbornou montážní firmu ve Vaše okolí. Důležitý při výběru tepelného čerpadla je i jeho potřebný výkon pro Váš objekt. Hlavním požadavkem by mělo být udržení trvalého tepelného komfortu i při velmi nízkých venkovních teplotách a současně dosažení co největších možných úspor. Na posouzení vhodnosti každého řešení hraje velkou roli nejen typ tepelného čerpadla a jeho provedení, ale i použitá technologie. Další důležitou vlastností všech tepelných čerpadel je jejich možnost řízení a možná regulace otopné soustavy. Pro Vaší maximální tepelnou pohodu je důležité zvolit pro Vás ten optimální způsob řízení samotného systému vytápění, případně chlazení, a probrat veškeré jejich možnosti ovládání a vzdálené správy. Doporučujeme tedy se vždy předem obrátit na odborníky a probrat s nimi veškeré Vaše požadavky a nabízené možnosti instalace. Nezapomeňte, že v některých případech je nutné si také předem zajistit potřebná povolení nebo ohlášení stavby.

Obraťte se vždy nejlépe přímo na konkrétního dodavatele, nebo výrobce tepelných čerpadel, který Vám odborně se vším poradí a poskytne Vám veškeré aktuální potřené technické informace a podklady.

Vaše dotazy

Správná volba tepelného čerpadla

Nejčastější volbou mezi tepelnými čerpadly je u nás právě typ vzduch/voda, kde je montáž velmi rychlá a snadná. U splitových provedení tepelných čerpadel je velkou výhodou propojení pomocí vedení chladiva, kde je možné si dovolit umístit venkovní jednotku téměř kdekoliv v okolí vytápěného objektu. Použitím nových technologií je u těchto tepelných čerpadel umožněno rychlejší odtávání, které má značný vliv na dosažení stabilního výkonu během celého zimního období. Veškeré tyto vlastnosti zajišťují tedy bezproblémový provoz v průběhu celého roku. Vybrat si můžete z několika typů výkonných tepelných čerpadel, které jsou vhodné jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce starších objektů.

Pouze odborný dodavatel Vám dobře poradí a doporučí Vám nejvhodnější typ tepelného čerpadla pro Váš objekt. Nebojte se tedy vždy obrátit s konkrétním výběrem přímo na dodavatele, nebo výrobce!

Průvodce výběrem

Montáž tepelného čerpadla v rodinném domě

U rodinných domů především záleží na vhodnosti otopné nebo chladicí soustavě a celkové konstrukci objektu. Z hlediska maximální snížení potřeby tepla je důležité pouze v některých případech u starších objektů předem provést minimálně výměnu oken nebo dodatečné zateplení objektu. Z hlediska co nejefektivnějšího provozu a tedy získáníco možná největších možných úspor je potřeba někdy dále upravit topný nebo chladicí systém, tak aby co nejlépe vyhovoval následnému provozu s tepelným čerpadlem. Vhodný návrh a následnou montáž tepelného čerpadla je vždy dobré si sjednat přímo s odbornou dodavatelskou nebo montážní firmou, která Vám nejen dobře poradí, ale postará se o vše potřebné a nabídne Vám navíc záruční a pozáruční servis. Síť prodejců tepelných čerpadel Mitsubishi Electric je rozložena po celém území České republiky. Aktuálně u nás naleznete více než 34 odborných montážních firem. Všechny jsou certifikované pro montáž a servis tepelných čerpadel od výrobce Mitsubishi Electric, který je v současnosti jeden z největších světových výrobců tepelných čerpadel na trhu.

Síť prodejců

Montáž tepelného čerpadla pro větší objekty

Jak při výstavbě komerčních objektů, tak i při revitalizaci nebo rekonstrukci bytových domů se obvykle jako poslední věc řeší otázka úsporného vytápění, ohřevu teplé vody nebo chlazení. Jedním z vhodných řešení tak může být pro většinu objektů právě tepelná čerpadla, která v dlouhodobém horizontu přinesou výraznou úsporu nákladů. Návratnost u těchto zařízení pak zpravidla bývá 6 až 8 let dle typu objektu.

Je dobré si vždy nechat předem zpracovat jednoduchou cenovou studii a přibližný odhad provozních nákladů s tepelným čerpadlem a na základě toho odhadnout přibližnou dobu návratnosti Vaší investice.

Zpět na začátek stránky

Copyright © 2011 - 2014, CS-MTRADE, s.r.o, Průmyslová 526, 530 03 Pardubice