Zubadan – Tepelná čerpadla

A++

Návratnost tepelného čerpadla


Velkou předností tepelných čerpadel je jejich finanční výhodnost. Investice do tepelného čerpadla se rozhodně stále více vyplatí a v dlouhodobějším horizontu Vám přinese výraznou úsporu Vašich nákladů na bydlení.

Tepelná čerpadla od Mitsubishi Electric

Tepelná čerpadla s patentovanými technologiemi pouze od výrobce Mitsubishi Electric patří nyní mezi nejkvalitnější a nejspolehlivější na trhu. Jako první výrobce přišel na trh s patentovanou technologií přímého vstřikování chladiva pod hlavu kompresoru s názvem Zubadan, kterou dodnes využívají, nebo ještě stále pouze kopírují ostatní výrobci na trhu. Díky těmto novým technologiím, které neustále přináší Mitsubishi Electric na trh, poskytují tepelná čerpadla velmi vysoký a stabilní výkon v průběhu celého roku. Návratnost těchto zařízení zpravidla bývá 5 až 7 let. V porovnání s běžnými tepelnými čerpadly konkurenčních značek zařízení od výrobce Mitsubishi Electric patří mezi nejefektivnější, a přinesou tak největší možnou úsporu Vašich nákladů.

Návratnost tepelného čerpadla u rodinného domu

Při zařizování nového bydlení je jednou z nejdůležitějších otázek právě způsob jeho vytápění a ohřev teplé vody, případně chlazení, nebo ohřevu bazénové vody. Např. u rodinných domů se nejčastěji rozhodujeme, zda dáme přednost vytápění pomocí plynového kotle nebo tepelného čerpadla. U plynového kotle nás přesto čekají podobné pořizovací náklady (plynová přípojka, komín, plynový kotel), ale celkové provozní náklady za elektriku a za plyn budou jednoznačně vyšší. V závislosti na tom, o jak velký objekt se jedná a jak se budou dále vyvíjet ceny energií, se investice do tepelného čerpadla vrátí v horizontu několika let.

Vzhledem ke stále zvyšujícím se cenám za energie, pořízením vhodného typu a provedení tepelného čerpadla ušetříte mnohem více nákladů. Výhodou je, že získáte nejen komfortní a bezobslužné vytápění, ale zároveň tak budete i šetrnější k životnímu prostředí.

Návratnost tepelného čerpadla u bytových domů

Pořízením kvalitního a výkonného tepelného čerpadla se vyplatí i u většiny bytových nebo panelových domů. Díky jeho pořízení dojde k výrazné úspoře za vytápění, a investice do čerpadla se tak může vrátit už během několika let. Konkrétní návratnost vždy závisí na velikosti objektu a průběžných cenách za energie.

Zpět na začátek stránky

Copyright © 2011 - 2014, CS-MTRADE, s.r.o, Průmyslová 526, 530 03 Pardubice